Kargo poşeti, bir eşyanın, nesnesinin ve cansız her ürünün bir başka kişiye gönderilmek üzere paketlendiği torbadır. Poşetlerin temel amacı taşıma kapasitesi ve poşet özelliği sayesinde güvenli bir koruma sağlamasıdır. Kargo taşımacılığı içerisinde bu tarz kargo poşetleri kullanılmasıyla birlikte güvenlikli bir taşımacılık yapılmış olur.

Numune torbası da denilen bu poşetlerin ağız kısmının yapışkanlı olmasıyla ürünün daha kolay bir şekilde koruması sağlanmaktadır. Kargo poşetlerinin özellikleri şeffaf poşet, cepli ve cepsiz olmak üzere 3 çeşide ayrılır. Cepli kargo poşetleri firmaların en çok kullandığı poşet çeşididir. Kullanımı pratik olduğu için tercih sebebidir. Ürün kargo poşeti içerisine konulduktan sonra hazır hale gelir.

Kargo Poşeti Avantajları

Ürünü yerleştirdikten sonra ağzı kapatılan poşetler tekrar açılmaz ve türü naylondur. Kargo poşeti, üzeri baskılı/baskısız olabilir ve aynı zamanda yapısı plastik ve naylon karışımından olduğu için yırtılma durumu meydana gelmez. Paketlenen ürünlerde poşetin üzerinde çeşitli bilgiler yazılır. Cepli poşetlerin amacı alıcının veya satıcının bilgilerini içeren, ürün bilgisi hakkında ve fiyatlandırma hakkında yazı bulunan faturaların koyulması amacıdır.

Paket yeterince koruma sağlamazsa ürünleri iyi bir şekilde tekrar bir başka poşete yerleştirilir. Şeffaf poşetlerinin yüzü şeffaftır. Şeffaf poşetin amacı içindeki ürünün görülmesidir. Bu sayede üründe bir kusur görünüyorsa kuryeye tutanak tutturarak ürün iadesini gerçekleştirme olanağı sağlanır.

Kargo Poşeti Özellikleri

Kargo poşeti bulunulan yerden başka bir mevkiye gönderilecek olan kargoların en iyi şekilde korunarak sağlıklı bir şekilde teslim edilmesi için ihtiyaç duyulan poşetlerdir.
Kargo şirketlerinin olmazsa olmaz ürünleri olan poşetler kolay bir şekilde yırtılmayan ve iç tarafı görünmeyen özellikte poşetlerdir. Oldukça sağlam üretildiği için yıpranma ve sudan etkilenme durumu oluşmaz.

Kargo paketinin açılmasının zorluğu ağzı kapalı olan poşetlerin kilitli yapışkanlar yardımıyla ağzının kapatılmasıdır. Farklı desenler tercih edilen poşetlerde isteğe göre baskı ve desenler yapılarak üretilir. Son dönemin teknolojisi ile 8 renge kadar HD baskılı poşetlerin üretimi firmalar arasında yoğun bir talep görür. Müşteri talepleri doğrultusunda gözel olarak dizayn edilen torbalar üretilir.

Kargo Poşeti Dayanıklı Mıdır?

Günümüzde farklı amaçlarla kullanılan poşetler farklı renk ve desenlere sahip olarak üretilebilir. Bu üretim aşamalarında firmanın talebine yönelik hazırlanan poşetler dizaynı özel şekilde üretime gönderilir. Kargo poşetlerinin özel malzemelerden üretilmiş olması, iç ve dış renkleri ve poşetin özellikleri sayesinde suya dayanıklı malzemeler tercih edilir. Kokusuz naylonlar sayesinde plastik kokusunun ürüne sinmemesi için özel malzemelerden üretim yapılır.

Özel üretilen performansı yüksek olan kargo poşetlerini istekleriniz doğrultusunda temin edebilmek için firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. Yüksek kalitede dayanıklı poşetler sayesinde ürün teslim etme aşamasında hiçbir sıkıntıya sebep olmadan kargolar teslim edilir. Firmaların güvenle tercih edebileceği poşetler müşteriler için öncelikli ve kaliteli bir hizmet içerisinde sunulur.

Kargo Poşetleri Baskılı Mıdır?

Müşteri talepleri doğrultusunda özel olarak tasarlanan ve üretime gönderilen poşetlerde baskı yapımı gerçekleştirilir. Eğer müşteri poşetini baskısız, şeffaf bir şekilde istiyorsa baskı yapılmayarak içi görünen şeffaf poşetler üretilir. Baskı ve desen isteyen müşteriler isteklerine yönelik desen ve baskı bilgilerini firmaya bildirdikleri takdirde taleplerine uygun kargo poşeti üretilir. Her kargo poşetlerinin baskılı olmadığı gibi kimi zaman poşetler şeffaf da tercih edilmeyebilir.

Kolaylık sağlayan en çok tercih edilen cepli veya cepsiz üretilen kargo poşetleri çoğu zaman tüm kargo firmalarının ilk tercihi olmaktadır. Birçok avantajı bulunan cepli poşetlerin ağız kısmının yapışkanı kilitli yapışkanlardan üretildiği için açılması zordur. Zor olması dışında eğer basit açılan daha az yapışkanlı poşetler tercih edilecekse ona yönelik poşetler sağlanır.

Kargo Poşeti Hizmeti

Kargo poşetlerinin özel içerikler ve malzemeler ile üretilmesi sebebiyle her zaman dayanıklı ve kaliteli poşetlerin üretimi gerçekleştirilir. Kaliteli poşetlerin üretilmesiyle birlikte taşınılan ürünler hiçbir zarara uğramaz. Kargo taşıma esnasında poşetlerin ürünlere koruma sağlamasıyla ürünlerde kırılma, büzüşme ve hasar meydana gelmez.

Bazı kargo hizmetlerinde önemseyen poşetlerin üretiminin yapılması, müşteri taleplerine uygun olmayarak düzenlenen poşetler gibi sorunlar oluşabilir. Bu yüzden kargo poşetlerini tercih ederken özenli ve müşteri memnuniyetini önemseyen firmalarla anlaşma sağlanması gereklidir. Güvenli bir hizmet sağlayan firmalardan kargo poşetlerini almanın ilk avantajı ürünlerin düzgün ve kusursuz paketlenmiş olmasıdır.

Kargo Poşetleri Modelleri

Kargo poşetlerinden kaliteli bir paketleme sağlanması için poşetlerin sağlam olması önemlidir. Birçok modelde üretilen poşetler sayesinde her ürün için farklı boyutlarda ve farklı renklerde poşetler üretilir. Desenleri ve baskıları kişinin isteği doğrultusunda gerçekleştirilir.

Renkleri farklı ve istenilen boyutlarda tercih edilen poşetler içerisinde birçok farklı boyut vardır. Büyük ürünlerde büyük boy kargo poşetleri, diğer ürünlerde orta boy ve küçük boy poşetler tercih edilir. Pembe, mavi, sarı ve turuncu gibi hediye gönderilen ürünlerde bu renklerin tercih edilmesiyle kargo poşetlerinin de talep edilen renkte üretilmesi istenir.

Güvenilir Firma Kaliteli Hizmet

Müşterilerimizin memnuniyetini önemsediğimiz ve onlara değer verdiğimiz için her an istekler doğrultusunda yenilikler katarak kargo poşetleri içerisinde dayanıklılığın ve kalitenin adresiyiz. Özel olarak tasarlanan modellerde müşterilerimiz ile sürekli olarak irtibatta kalarak ihtiyaca yönelik hizmetler verilir.

Verdiğimiz hizmetler tamamen müşterilerimizin isteklerine yöneliktir. Suya dayanıklı ve yırtılmayan kargo poşeti sayesinde ürün hasarı meydana gelmeyerek müşterilerimize kaliteli hizmeti sunarız.